A Concerto Budapest szimfonikus zenekar új munkatársat keres kottatáros pozícióra

 A Concerto Budapest állást hirdet kottatárosi feladatok elvégzésére. A jelentkezéseket 2024. május 15-ig várjuk, további részletekért kattintson tovább.

fotó: Unsplash

A Concerto Budapest Szimfonikus Zenekar Magyarország egyik vezető nagyzenekara. Egyéni hangzásával, nagy ívű műsorszerkesztésével különleges és meghatározó szereplője a magyar és nemzetközi zenei életnek. Progresszív karaktere elementáris erővel nyilvánul meg zenészei játékában, előadásukat a zene szenvedélyes szeretetével teszik feledhetetlenné a közönség számára is. Új kottatárosunk egy olyan világszínvonalon dolgozó, dinamikus, támogató csapat tagja lehet, akik számára a Concerto Budapest nem pusztán munkahely, hanem a klasszikus zene szenvedélyes szeretetének központja.

Az új munkatárs főbb feladatai közé fog tartozni:

  • a Zenekar kottatárának működtetése, a zenekari tulajdonú kották katalogizálása, a nyilvántartás naprakész vezetése;
  • a zenekar előadásaihoz szükséges kották beszerzése;
  • a vásárolt és kölcsönzött kottákkal kapcsolatos további ügyintézések;
  • a kották előkészítése az adott hangversenyre, szólamok szerint, szükség esetén másolatok készítése;
  • a zenekari tagoknak kiadott kottákról szoros nyilvántartás vezetése, a koncert végén a visszaadott kották ellenőrzése;
  • egyeztetés és kapcsolattartás az érintett menedzserekkel, a koncertmesterekkel, szólamvezetőkkel és a karmesterekkel;
  • zenekari kottaanyag és hangzóanyag szakszerű tárolása, megőrzése, karbantartása és számítógépes leltárba vétele;
  • A munkakörével összefüggő szerződések, megrendelések és számlák kezelése, a teljesítések ellenőrzése, igazolása. A kifizetések érdekében együttműködés a gazdálkodási munkatársakkal.

A pozícióhoz szükséges kompetenciák, elvárások:

  • felhasználói szintű számítástechnikai ismeretek (MS Office programok – Word, Excel, Internet használat, digitalizáció, kottaíró program ismerete előny)
  • kottaolvasási tudás
  • rendszerszemlélet
  • kreativitás
  • pontosság
  • csapatmunkára való készség
  • jó kommunikációs készség szóban és írásban
  • legalább középszintű angol nyelvtudás (szóban és írásban)

Az állás betöltéséhez előnyt jelent:

  • legalább középfokú szakirányú (zenei) végzettség
  • szakmai tapasztalat kulturális területen
  • művészeti érdeklődés
  • nyitottság és kreativitás a folyamatok optimalizálására
  • egyéb nyelvtudás

Amit kínálunk:

  • Hosszú távú, biztos munkahely
  • Teljes munkaidős alkalmazotti jogviszony
  • versenyképes jövedelem
  • Magyarország egyik vezető nagyzenekarával való együttműködés
  • Kiváló csapatszellem
  • Koncertlátogatások
  • Páva utcai irodai munkavégzés

  • Az eddigi munkatapasztalatokat, elérhetőséget (telefonszám, email cím), valamint bérigényt is tartalmazó szakmai önéletrajzot az alábbi e-mail címre várjuk: gergely.flora@concertobudapest.hu .