A Concerto Budapest ismét a magyar zene nagyszerűségére hívja fel a figyelmet a Magyar Kincsek Ünnepe fesztiválon

A magyar zene páratlan kincseit és a kortárs művek izgalmas felfedezését kínálja a Concerto Budapest őszi fesztiválja. November 10-én a Zeneakadémia ad otthont a magyar zene tradícióit és modern hangjait egyaránt bemutató, egész napos rendezvénynek, amely a klasszikus és kortárs művek találkozásán keresztül teremti meg a közösségi élmény örömét.

Keller András fotó: Felvégi Andrea

November 10-én a Concerto Budapest újra egész napos ünnepséget rendez a Zeneakadémián a magyar zenei örökség bemutatására, gazdag programmal a klasszikus és kortárs magyar zenéből. Az esemény fővédnöke Vitályos Eszter kormányszóvivő, aki így nyilatkozott: „Rendkívüli örömet jelent a Magyar Kincsek Ünnepe fesztivál fővédnöki feladatkörét ellátni. Ez a különleges esemény sorozat ugyanis a magyar kultúra, a magyar zene értékeinek felfedezéséről vagy éppen újra felfedezéséről szól. Ugyanakkor évről évre megélhetjük itt a közösségünk, az együtt létünk örömét is. S pont ez a legnagyobb értékünk, amit a családunk, a közösségeink adnak nekünk! Izgatottan várom idén is a fantasztikus koncerteket és a tartalmas programokat.”

A fesztivál programját Keller András, a Concerto Budapest főzeneigazgatója állította össze, különleges figyelmet fordítva a magyar zene tradícióinak és innovációjának bemutatására. Keller András a rendezvényről elmondta: „A magyar zene nagyszerűségét szeretnénk zenész barátainkkal megünnepelni, hiszen még az ismertebb művek is tartogatnak felfedezni valót a közönség számára. A programban ritkábban hallható és népszerű művek, klasszikus és kortárs magyar zeneszerzők kompozíciói is helyet kapnak. Műfaji fúziók, szabad improvizáció és virtuóz magyar előadók dedikált művei teszik különlegessé ezt az ünnepet.”

                   

Concerto Budapest fotó: Mudra László

A fesztivál három kiemelt koncertet kínál:

Magyar Concertók – délelőtt 11 órától a Nagyteremben. Bogányi Gergely Concerto Intenso című művét saját testvérének, Bogányi Bence fagottművésznek írta, Dubrovay László 2. hegedűversenye Baráti Kristóf hegedűjátékára készült, míg Liszt Ferenc Haláltánc című monumentális művével zárul a délelőtt Bogányi Gergely zongoraszólójával.

                   

Bogányi Gergely fotó: Felvégi Andrea

Tisztelet Ligetinek – 15:30-kor a Solti Teremben. A koncerten a kortárs jazz és klasszikus zene találkozik Lukács Miklós Responses to Ligeti című darabjában, amelyet a Cimbiózis Trió és a Ligeti Ensemble fúvósai adnak elő.

                     

Cimbiózis Trió fotó: Huszti István

Magyar rapszódiák és fantáziák – este 19:30-kor a Nagyteremben. A műsor Dubrovay László III. Magyar Rapszódia című művének ősbemutatójával kezdődik. Eötvös Péter Cziffra Psodia című művét Cziffra György emlékére komponálta, míg Kodály Zoltán Páva-variációi és Liszt Magyar fantázia című műve fejezi be az estet, melynek szólistái Balázs János zongoraművész, Kiss Gy. László tárogatóművész, Szalai András és Lukács Miklós cimbalomművészek.

Devich Gábor, a Concerto Budapest főigazgatója szerint a zenekar számára a Magyar Kincsek Ünnepe fesztivál kiemelkedő jelentőséggel bír: „A fesztivál célja, hogy a közönség a magyar zeneszerzők időtlen remekműveit és ritka alkotásait élvezhesse. Olyan tematikus eseményt hozunk létre, amely a magyar klasszikus zenei élet fellendülését szolgálja, és bemutatja Magyarország kulturális örökségét.”

A Magyar Kincsek Ünnepe izgalmas utazást kínál minden zenerajongónak, ahol a hagyomány és a modernitás különleges módon fonódik össze. A Concerto Budapest ezzel a fesztivállal is szeretné felhívni a figyelmet a magyar zene sokszínűségére és értékeire.