Helyszín: Tallin, Kadriorg kastély
Mozart: 12 Variáció egy francia gyermekdalra K.265 (Werner Gábor Átirata)
Kurtág György: Fúvósötös
Kurtág György: Jelek, Játékok, Üzenetek
Beethoven: C-dúr duó op 21
Kurtág György: Jelenetek fuvolára op.39
Ligeti: 6 Bagatell
Közreműködnek a Concerto Budapest fúvós szólistái:
Kaczander Orsolya fuvola, Klenyán Csaba, Puha György klarinét, Horváth Béla oboa, Mohai Bálint, Nagy Albert fagott, Benyus János kürt
Az esemény a Petőfi Kulturális Program keretében valósul meg.
Szervezők/Partnerek: Liszt Intézet Magyar Kulturális Központ Helsinki, Concerto Budapest
.png.140x140_q85.png)

„Az egyik legfontosabb misszióm, a Concerto Budapest Mozart Planet sorozata, amelyben országszerte ingyenes kamarakoncerteket adunk a zeneszerető közönség számára. A Petőfi Kulturális Program szervezésében idén ötven vidéki városba és faluba vihetjük el ezeket az esteket, sok esetben olyan közösségekhez, ahol ritkán van lehetőség élő klasszikus zenét hallani. Ez nem csupán zenei esemény, hanem hidak építése a kultúra eszközeivel. Hisszük, hogy a zene képes közösségeket formálni, identitást erősíteni és közös élményeken keresztül gazdagítani a mindennapokat. Éppen ezért öröm számunkra, hogy a Liszt Intézetek meghívására nemzetközi turnéra is indulhatunk, Helsinkitől Szófiáig nyolc helyszínen képviselve a magyar zenekultúrát” – hangsúlyozta Keller András, a Concerto Budapest főzeneigazgatója, aki hozzátette:
„Zaklatott világunkban egyre nagyobb szükség van a jóság és a biztonság érzésére. Mozart zenéje végtelen táplálékot ad a szeretetnek, hisz az összes létező emberi érzelmet és karaktert a legegyszerűbben és a legcsodálatosabban tudta kifejezni a hangjaival. Muzsikája mindenkit megérint, életörömöt sugároz és boldoggá tesz. A „Mozart-bolygón” ebből a tiszta zenéből fakad az élet, és ha ezt akár csak egy órára átéli a koncertek közönsége, már kicsit jobb hellyé válhat számukra a világ.”
